My Hope
Hoe kun je een pester herkennen? Deze vraag kan het beste gesteld worden aan "de gedupeerde " of degene die gepest wordt. Pesten kan plaats vinden op een " covert" manier. Hierdoor kan " het doelwit" het pestgedrag meestal niet gelijk herkennen.
Ook als " de gedupeerde " al eerder doelwit is geweest van pesterijen en misbruik kan men het bijna niet meer herkennen. Soms is men verslaafd geraakt aan de pesterijen en misbruik. Men gelooft er zelfs in dat men dit gedrag verdient.
Deze groep mensen ( zie profiel van de gedupeerde) hebben extra handvatten nodig om dit pestgedrag en misbruik te gaan herkennen.
Personen met de profiel omschreven bij de gedupeerde van de pester worden vaak gezien als de geschikte kandidaten van narcisten, psychopaten en sociopaten.
Zie de volgende video,s:
Knowing Narcissism. Crucial Information about Narcissistic Personality Disorder: Ross Rozenberg
De narcist of persoon met narcistische trekken maakt vaak gebruik van pesterijen in de relatie. Soms " overt" maar soms " covert".
Is er bij pestgedrag op de werkvloer misschien sprake van een narcistische baas, collega of misschien cultuur? Indien dat wel het geval zou zijn dan kan er gericht actie worden ondernomen. Mijn inziens is er een link tussen de pester en de narcist of persoon met narcistische trekken. Bekijk de video's en oordeel zelf.
Men kan de tactieken van de persoon met de narcistische trekken, psychopaat of sociopaat leren herkennen en het effect op " de gedupeerde " of de organisatie. Ook kunnen " de gedupeerde " en de leiding leren hoe zich te verweren tegen dit gedrag en dit te stoppen.
How to Deal with Cunning Deceitful Manipulative People: Ammar Mango
The voice
John Farnham
Stop pesten Nu (lyrics video) - Marq & Dennis (hét lied tegen pesten)
Laat mijn stem horen
Wie geeft je het recht om mij zo te behandelen..
Hoe durf je...
Elke dag word ik door je gepest
Wie geeft je dit recht
Ik schaam me zo dat ik dit nog steeds accepteer
Iedereen ziet het maar niemand doet iets
Vreselijk al deze collega,s en leidinggevenden
Niemand doet iets..
Stelletje .....
Hoe durf je...
Het is omdat ik het geld nodig heb
Ik heb ook een vast contract
Mijn rekeningen moeten worden betaald
Ik heb net een nieuw huis gekocht
Maar ik geloof in gerechtigheid
Er komt eens gerechtigheid
Wacht maar...
Het komt nog...
God zal daarvoor zorgen
Hoe durf je...
Daarom ben ik tegen pesterijen
Ben ik tegen elke vorm van misbruik
Niet alleen op het werk
Laat mijn stem horen tegen pesterijen
Tegen misbruik en tegen onfatsoenlijk gedrag
Laat mijn stem horen
Het moet nu stoppen!
S.J.
10 signs you work for a bully boss
Narcissists in the work place:
Petra van Deijl
Narcissistic Leaders: How You Know You Are Working With One (Part 1 of 3):
Caliber Leadership Systems
Narcissistic Leaders: How You Know You Are Working With One (Part 2 of 3):
Caliber Leadership Systems
How Narcissists Rise to the Top:
Hieronder een mooi artikel over narcisme op de werkvloer. Bron: Intermediair 16-2-2017. Door: Peter Olsthoorn.
Hoe hoger in de hiërarchie hoe meer narcisten. Hoe deal je met een narcist?
Vroeger heette het gewoon een egoïst, nu hoor je iedereen over narcisten. Hoe dan ook: hoe ga je om met collega's en bazen die hun eigenbelang en opvattingen altijd vooropstellen?